Sultan Osman'ın İdam Sahnesi Olay Oldu
Muhteşem Yüzyıl Kösem'e Sultan Osman'ın İdam Sahnesi Damga Vurdu

Star TV ekranlarında ilgiyle takip edilen "Muhteşem Yüzyıl Kösem" dizisinin sezon finali bölümüne Genç Osman lakaplı Sultan Osman'ın ölüm sahnesi geceye damga vurdu. Genç Osman'ın nasıl idam edildiği son sahnelerde ortaya çıktı.

Sultan Osman tarihte görülmemiş bir darbe ile tahtan ildirildi.Halime Sultan, oğlu İbrahim'i tahta yeniden çıkarmak istedi ve Davut Paşa'nın destegiyle yeniçerileri ayaklandırdı.Sultan Genç Osman'ı tahttan indirdi.Sarayı basan yeniçeriler Genç Osman'ın peşine düşerken, Sultan Osman ağa kapısına sığındı. Osman'ın başına gelenleri duyan Kösem Sultan, oğlunu kurtarmak için elinden gelen her şeyi yaptı fakat başarılı olamadı.

İsyanı bastırmak için yeniçeri ocağına giden Zülfikar,hayatını verdiği ocakta öldürüldü. Osman'ın nerede olduğunun haberini alan yeniçeriler ağa kapısını basıyor ve Sultan Osman zorla yeniçeri ocağına götürülüyor. Şehzadeleri saklayan Halime ise Kösem'i çocuklarını öldürmekle ile tehdit eder.

Şehzade Mustafa tahta çıkmazsa şehzadelerini canını alacaktır. Yniçerilerin has odaya yürüdüğünü duyan Sultan Osman, saraydan kaçar ve ağa kapısına sığınır. Osman'ın tahttan indirildiğini haberini alan Kösem,telaşa kapılır ve ağa kapısına gider. O kaosun ortasında anne oğul, yaşananları bir kenara bırakırlar. - İsyanı sonlardırmak isteyen Zülfikar, yeniçeri ocağına gider. Fakat Osman'ın tahttan indirilmesine neden olan 65. orta tarafından hunharca katledilir.Yeniçeriler tarafından ağa kapısından zorla götürülen Sultan Osman,yeniçeri ocağına götürülür. Osman'a yapılan zulme tanıklık eden Kösem Sultan, oğlunu kurtarabilmek için Mustafa'nın tahta çıkarılmasını onaylar. Sultan Mustafa tahta çıkarken, Davud Paşa Osman'ı öldürmek için emir vermiştir bile. Fakat yeniçerinin karşı çıkışıyla karşılaşır. - Osman'ı ocakta katledemeyeceğini fark eden Davud Paşa, yeni bir hamleyle Osman'ı ocaktan alıp Yedikule Zindanları'na götürür.Genç Osman, Davud Paşa ve Kilindir ağa tarafından öldürülür. Bir kez daha evlat acısını yüreğinde hisseden Kösem, Osman'ı öldüren canilerden intikamını alır. Bundan sonra kaderini yönü Murad'a döner.


10.06.2016 Cuma - 15:29